piatok 4. apríla 2014

AVON Ideal Flawless CC cream

Tak a opäť tu mám pre Vás nejakú novinku. Prednedávnom kozmetický trh valcovali BB creams a teraz prišiel čas urobiť priestor pre niečo nové -  CC creams. Prvé čo ma zaujímalo, keď som sa dostala k týmto krémom, bol rozdiel medzi BB a CC až nakoniec som zistila, že existujú aj AA a DD. Dokonca sa hovorí, že niekde hlboko driemu aj EE creams - ale na čo by už boli tie, to neviem :)
V jarnej ponuke AVONu nájdete CC krém 30 ml v piatich odtieňoch za uvádzaciu cenu 3,90 € - čo je vcelku rozumná cena za ľahký denný "krycí" krém. Ja som mala možnosť testovať dva odtiene, ako môžete vidieť na poslednej fotke. Mne ako svetlému typu viac pasuje odtieň Nude, aj keď v ponuke je ešte svetlejší Ivory. Takže z odtieňov si vyberie každá z Vás, aj keď sa určite nedá porovnať ponúknutá škála v katalógu s originálom. Ale tak stále je to tónovací, krém ktorého intenzita nie je taká výrazná ako pri make-upe, takže ak máte už preferované odtiene, ktoré máte odskúšané, nemali by ste sa pomýliť.
CC krém od AVONu ponúka v 1 kroku hneď 5 zlepšení:

-> Lepšie krytie - farbu korigujúce pigemnty okamžite prekryjú nedokonalosti pleti a dodajú jej nádherný žiarivý vzhľad 
<- V niečom súhlasím, ale v niečom nie. Čo sa týka krytia, tak jeho schopnosť je dosť slabá. Teda určite neprekryje akné alebo začervenania, na to si už zoberte na pomoc korektor a púder. Ale zase zanecháva krásny žiarivý finish, ktorý dodáva pleti energiu a svieži vzhľad

-> Pokročilá dokonalosť - vitamín C a sladké drievko pomáhajú redukovať viditeľnosť pigmentových škvŕn a tmavých miest pre jednotný tón pleti
<- Pleť CC krém pekne zjednotí, to je pravda, ale pre to je dôležitý aj samotný základ. Čo sa týka pigmentových škvrn a tmavých miest, to neviem posúdiť, kedže takýto problém ešte riešiť nemusím. Ale určite by som v tom prípade volila hutnejšiu variantu v podobe make-upu.

-> Dlhotrvajúca hydratácia - ľahké nemastné zloženie hydratuje pleť 24 hodín
<- Tak to povedzte T zóne v čase obeda :) Zloženie je určite skvelé, hydratuje pokožku, ale keď má pokožka mastniacú tendenciu nepomôže nič iné ako pravidelná kontrola v zrkadle 

-> Rozsiahla ochrana - pomáha bojovať proti voľným radikálom a chráni pleť pred slnečným žiarením s OF20
<- Palec hore :) Teším sa na leto, keď slnkom opálenú pleť bude stačiť dotónovať len CC krémom

-> Jednoduchá aplikácia - nanáša sa na čistú pleť ako pleťový krém
<- Čo viac dodať. Pre športové ulietané aktívne dievčatá, je to ta najefektívnejšia voľba. Už len špirála, pomáda alebo lesk a ide sa do mesta. Niekedy to takto robím aj ja :) 
A tu je už spomínaná fotka s odtieňom Nude (naľavo) a Natural Beige (napravo). Viditeľne je Nude svetlejší a teda viac pasuje môjmu odtieňu pleti. Je ľahký a znecháva na pleti príjemne odlesky, pleť hydratuje a vyživuje. Takže určite toto bude moja voľba na leto. Hlavne je však starať sa o pleť zvnútra a nezabúdať na pitný režim :)

A čo je vlastne CC krém?
Color Correction, čiže krém, ktorý ma v porovnaní s BB krémom vyššiu korekčnú schopnosť. V porovnaní s BB krémom sa dá porovnať už s make-upom. "no neviem neviem" 
V obľube sú najmä u žien, ktoré potrebujú zamaskovať začervenania pleti, drobné žilky či stopy po akné. "Tak v tomto prípade by som už radšej volila variantu kórejských BB krémov, ktoré majú dokonalú kryciu schopnosť" 
CC krém obsahuje aj rôzne vyživujúce látky, ako vitamín C, ale aj trblietavé čiastočky, ktoré pleti dodajú žiarivý finish. "áno, áno, áno - s týmto len súhlasím a páči sa mi to, pretože pleť je potom oveľa zdravšia a sviežejšia" 

1 komentár:

  1. No teda na fotkach vyueraju dost oranzovo asi by som sa s nimi neskamaratila

    OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár ... ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...