sobota 24. novembra 2012

L´oreal Art of Make-up (Romantický Look) + videoBojíte sa líčiť? Nie ste si isté ako správne použiť lícenku, ako a čím rozotrieť make up, ako si vytvarovať obočie? 
L´oreal vám poradí. 

Kampaň Art of Make-up je postavená na sérii videí, ktoré nájdete na stránke http://www.artofmakeup.cz/cs-CZ/home-page.html?confirm, kde vám poradí make-up artistka Adéla Bartákova, s ktorou som mala tú česť sa stretnúť v Prahe na školení, ktoré bolo súčasťou druhého kola súťaže Best Beauty Bloger 2012. 


Tak a teraz je na mne , aby som vám poradila a ukázala, ako jednoducho a rýchlo pomocou pár L´oreal produktov vyčarite aj vy Romantický Look.

Tento spôsob líčenia ste mohli už vidieť na prehliadkach Paula Smitha, Valentína alebo môjho obľúbeného Michaela Korsea. Vyznačuje sa rozjasnenou pleťou, prirodzeným obočím, jemným líčením očí, červenými líčkami, ktoré vyzerajú ako vyštípané od zimy a jahodovou pusou. Jednoduchý štýl líčenia tzv. vidieckých dievčat. 

Michael Korse


Všetko čo potrebujete k tomuto líčeniu, je 11 produktov značky L´oreal.


Použité produkty:

- Lumi Magique Make Up (C2)
- Lumi Magique Korektor (1 Light)
- Púder True Match (R1-C1 Rose Ivory)
- Lícenka Le Blush (145 Rosewood)
- Čierna tužka na oči (101 Midnight Black)
- Hnedá tužka na obočie (102 Pure Espresso)
- Očné tiene Infallible (002 Hourglass Beige a 004 Forever Pink)
- Riasenka Volume Milion Lashes Extra Black
- Lesk na pery Glam Shine (208 Unlimited Fuchsia)
- Lak na nechty (209 Ingenuous Rose)


Ako na to?
Na konci príspevku nájdete aj video s celým postupom.

Najprv som na tvár pomocou make up štetca naniesla make up Lumi Magique, ktorý som si najprv nadávkovala na chrbát ruky. Máme viacero možností, ako naniesť make up. Buď jednoducho prstami, hubkou, make up štetsom alebo pomocou stipple brush. Make up je ľahký, pleť prejasní a dodá je zdravý a príjemný vzhľad.

Potom som pomocou korektoru Lumi Magique rozjasnila oblasť pod očami, nad vrchnou perou a na koreni nosa. Kedže tento korektor je samotným štetcom, nanáša sa jednoducho a pekne sa prispôsobí pokožke. 

Pokožku som prepúdrovala True Match púdrom pomocou štetca. Púder som rozotrela len v oblasti T-zóny, pretože pri tomto líčení je dôležitá prejasnená pokožka a ľahký make up. Nechcem aby pokožka vyzerala ako jednotná púdrova maska.Na oči som do vnútorného kútika naniesla prstom svetlý očný tieň Infallible a do vonkajšieho obluku oka som opäť prstom naniesla ružový očný tieň. Infallible očné tiene sa určite najlepšie nanášajú takýmto spôsobom. Jednoducho sa nemusíte báť, že nemáte ten správny štetec na líčenie očných viečok. Pri tomto líčení, ktoré nie je komplikované a je jemné, nie je potrebné žiadne detailne tieňovanie štetcom. Jednoducho použite prst ... prečo sa trochu neodviazať :D

A teraz asi najväčší problém väčšiny žien - tvarovanie obočia. V tomto líčení je dominantné a je dôležité, aby nevyzeralo umelo alebo príliš "tvrdo". Hnedú tužku na obočie si priložíte k nosu smerom k vnútornemu kútiku oka - tam obočie začína. Obočie bude končiť zase na línii nosa a konca oka. Tak ako to vidíte na obrázku. Hnedou tužkou potiahnete líniu od začiatku obočia po najvyšší bod kde sa obočie láme, cez vnútornú stranu. Cez vrchnú stranu obočia ťaháme liniu tak, ako keby sme chceli obočie spojiť v najvyššom bode obočia a potom pokračujeme klesaním k bodu, ktorý sme si vyznačili ako koniec obočia. Tieto línie zjednotíme pomocou skoseného štetca, tak aby sa línie ťahané tužkou pekne zjednotili. Tak docielite dokonalý tvar. Dôležite je však skúšať a skúšať. Ja sama hovorím, že žena bez obočia nemá tvár. Takže, nechajte si na tom záležať a naučte sa ako správne tvarovať obočie :) Keď už sa nechcete dajme tomu kompletne líčiť, ale chcete docieliť pekný výraz v tvár upravte si obočie, použite na riasy obľúbenú riasenku a bude to celé prirodzené a jednoducho dokonalé.


Pomocou čiernej tužky od L´oreal som si zvýraznila mihálnice a to tak, že som som spravila jemnú nenápadnú linku ku korienkom mihálnici. Týmto chceme docieliť zvýraznenie oka, kedže už na samotné líčenie boli použité jemné očné tiene Inffalible.

Vrchné riasy som len jemne zvýraznila riasenkou Volume Milion Lashes Extra Black. Aby sa riasy pekne oddelili a dodali oku pekný vzhľad, riasenku nanášam štetcom nie od korienkov ku končekom, pohybom odhora dole, ale kmitavým pohybom zľava doprava. A to aj pre to, aby sa riasy pekne obalili farbou. Keď takto nanesiete aj viac vrstiev, získate už dramatickejší výraz - ale to je už záležitosťou iného looku.

Líčka som zvýraznila lícenkou le blush, aby som docielila výraz zimou vyštípaných líc. Tzv. zdravý vidiecký vzhľad. Kedže majú niektoré ženy strach pred nanášaním lícenky, poradím, aby ju nanášali čo najmäkším štetcom určeným na líčenie líc. Usmejte sa a tá časť líc, ktorá vystúpi je tá, na ktorú sa teraz sústredíme. Štetcom zoberieme farbu z lícenky, jemne oklepeme a krúžívým pohybom jemne votrieme do stratena. Ak by ste si mysleli, že je lícenky priveľa, buď použijete znovu makeup, ktorým líčka pretriete, alebo zjemnite výraz červených líc púdrom.  

Posledným krokom sú jahodové ústa, ktoré som nalíčila leskom Glam Shine 208. Trošku lesku som aplikovala na spodnú peru, a postupne ho vklepala do pier, aby výraz nebol príliš vyzývavý k tomuto romantickému looku. Dôležité je, aby to vyzeralo ako od jahôd, ktoré ste práve zjedli. 

Pre dokonalý a kompletný look, som si ešte nalakovala nechtíky jemnými ružovým lakom od L´oreal.

Nakoniec sa môžete inšpirovať modelkami na mólach Michaela Korsa a vyčariť si vo vlasoch jednoduchý vidiecky účes. Ja som si spravila točený vrkoč :) 

A ako to teda celé vyzeralo? Nech sa páči ...Tak a už vám nestojí nič v ceste, aby ste si aj vy vyskúšali toto jemné, dievčenské líčenie.
Staňte sa aj vy vidieckym dievčaťom z módnych prehliadok.

Pretože vy za to stojíte

12 komentárov:

 1. veľmi sa mi páči tento make up :) Dúfam, že vo videách budeš pokračovať, si veľmi sympatiká :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. oo ďakujem, to je veľmi milé od teba :) no myslím, že s videami by som mohla pokračovať :)

   Odstrániť
 2. Velmi povedené. Ne jen, že na živo působíš sympaticky, ale i na videu. Také jsem pro, aby jsi pokračovala ve videích. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. zlata :) som rada, že som sa s vami všetkými mohla stretnúť :) teraz už len čakať na výsledok :D

   Odstrániť
 3. Teda, tobě to líčení moc sedí. =) A moc "ehm" jsem nezpozorovala..narozdíl ode mě alespoň mluvíš pomalu =))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. joj ďakujem :) ako najprv som si myslela, že to bude veľmi nudné a jednoduché ale práve tu jednoduchosť som si zaľúbila ... vždy sa mi páčili Korseove modelky, a v kútiku duše som si to líčenie aj priala :)

   Odstrániť
 4. Velmi pekne vidjko. hlavne to obocie si dokonale vysvetlila :) asi si kupim ten svetly tien. usane ti rozjasnil oci.
  DiDi

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za komentár ... ♥

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...